Hakkımda

AYŞE KAYA

Antalya doğumlu Ayşe Kaya, Ayse Yoga Dynamics isimli sosyal medya hesaplarının ve yoga pratiklerini destekleyici ürünlerin satıldığı Ayse Yoga Dynamics mağazasının kurucusudur.


Ayşe Kaya, RYT 500 yoga eğitmenidir. 2017-2018 yıllarında 200 saatlik ve 300 saatlik olmak üzere toplam 500 saatlik eğitmenlik eğitimini tamamlamış ve Uluslararası Yoga Alliance sertifikalı yoga eğitmeni olmuştur. Çok değerli hocalardan İleri Seviye Asanalar, Hamile Yogası gibi özel dallarda uzmanlaşma eğitimleri almıştır.

Kendi gelişimini ve eğitimlerini, başkalarına da ışık olabilmek amacıyla sürekli devam ettirmiş, İstanbul’da bir çok stüdyoda dersler vermiştir. Halen İstanbul’da yaşamakta olup, kendi home stüdyosunda dersler vermekte, online dersler, workshoplar ve eğitimler düzenlemektedir.


Özellikle pandemi sürecinde Youtube’da “Ayse Yoga Dynamics” adlı yoga kanalı açmış ve bu kanalda eğitici yoga videoları yayınlayarak Türkiye’nin her bir noktasına yogayı ulaştırmaya başlamıştır. @ayseyogadynamics instagram hesabından da yogaya ve hayata dair içerikler paylaşarak yoganın ışığını daha çok kalbe yaymaya devam etmektedir. 

Ayşe Kaya’ya göre yoga hayatın kendisidir ve matın üstünde yaşanılanlar da hayatın bir yansımasıdır. İçsel huzuru bulmada insanlara ışık olmanın mutluluğu ise, onda katlanarak devam ediyor…

200 saatlik “temel seviye yoga eğitimi” ve 300 saatlik “ileri seviye yoga eğitimi” programlarını tamamlayıp farklı dallarda uzmanlaşma eğitimleri alan Ayşe Kaya RYT 500 (Registered Yoga Teacher 500) ünvanıyla Yoga Alliance üyesidir ve YACEP sertifikası verme yetkinliğine sahiptir.