Yoga Baş Duruşu Programı

3 HAFTA

HER SEVİYEYE UYGUN

Baş üstü duruş ile ilgili her detayı ele alıp beraber pratik edeceğiz. Sıfırdan başlayanlar için de gayet uygun olan bu seri ile Sirsasana pozuna en sağlam ve en güvenli şekilde giriş yapıyoruz.

Eğer bir sonraki haftaya geçmekte zorlanıyorsan mevcut haftayı tekrarlamanı öneririm. Hazır hissettiğinde bi sonraki haftaya geçmeyi deneyebilirsin.

1. Hafta

Headstand ile baş üstü durabilmeniz için adım adım yol alacağımız bu serinin ilk bölümünde Düzgün Postür (Duruş) ile ilgili her detayı ele aldım ve baş duruşu için altın değerindeki egzersizlerden oluşan bir çalışma hazırladım! Kol kası ve karın kası aktive edici egzersizlerle aynı zamanda kasları da güçlendirdik. Sıfırdan başlayanlar için de gayet uygun olan bu bölümle Sirsasana pozunun temellerini en sağlam şekilde attık. Düzgün Duruş Temelleri, Dağ Duruşu (Tadasana), Plank, Side Plank, Dolphin, Dolphin Plank gibi bir çok egzersizleri detaylı şekliyle inceledik.

2. Hafta

Headstand ile baş üstü durabilmeniz için adım adım yol aldığımız bu serinin ikinci bölümünde artık harekete geçiyoruz. Plank, Dolphin, Dolphin Plank, Downward Facing Dog (Aşağı Bakan Köpek), Child Pose (Çocuk Duruşu), Headstand gibi bir çok egzersizi detaylı şekilde inceledik. Bu pratiği yapmadan önce vücudunuzun yeterince ısınmış olduğuna emin olun, eğer ihtiyaç duyarsanız Surya Namaskar (Güneşe Selam) Serisi A videosu ile ısınabilirsiniz.

3. Hafta

Headstand (Baş Duruşu) pozunu her detayıyla incelediğimiz 3 bölümlük serinin son bölümünde ayaklarımız artık tamamen yerden kesilecek. Adım adım yol aldığımız serinin bu bölümüne kadar geldiğin için seni tebrik ediyorum. O zaman mata gel ve seriyi tamamlayalım!

Similar Posts