Yoga Başlangıç Serisi

35 GÜN

BAŞLANGIÇ SEVİYE YOGA

Yogaya yeni başlayanlar veya sıfırdan başlayacaklar için aşama aşama yol alacakları çok güzel bir seri hazırladım. Evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bu seri sayesinde zihniniz ve bedeniniz yumuşayacak, vücudunuz ve bağışıklık sisteminiz güçlenecek. Her gün yaparsanız sonuçlarını daha hızlı göreceksiniz.

Covid-19 salgınının dünyayı sarstığı bugünlerde en çok dikkat etmemiz gereken şeyin sağlığımız olduğunu bir kez daha anladık. Bu yüzden Harvard Üniversitesi Tıp Okulunun yaptığı açıklamaya göre de bu salgından etkilenmemenin en iyi yolu yoga yapmaktan geçiyor. Çünkü yoga, stresi azaltıp zihin ve beden kontrolünü ele almanızı sağlamanın yanı sıra nefesi doğru kullanmayı öğretip oksijeni en verimli şekilde vücudumuza enjekte eder.

Nefes ise yaşamdır, sağlıktır, bağışıklıktır… Özellikle yeni başlayanlar nefes kontrolünü sağlamakta bazen zorluk çekip unuttukları için videoda sık sık hatırlattım. İlerleyen zamanlarda hareketleri uygularken nefesinizi kendi kendinize kontrol edebildiğinizi daha iyi farkedeceksiniz.

Bu program size hafif gelirse veya bu programın devamında orta seviye programıyla devam edebilirsiniz.

Bu programı uygularken kendinizi iyi hissediyorsanız ek olarak Esneklik Arttırıcı Yoga veya Başlangıç Seviye Sabah Yogası gibi videoları da günlük pratiğinize ekleyebilirsiniz. Uygularken sizi iyi hissettiren yüm videolar günlük pratiğinize eklenebilir.

Yogayı günün herhangi bir saatinde yapabilirsiniz. Yeni yemek yediyseniz 30-45 dk bekledikten sonra yoga yapabilirsiniz.

Sevgiyle ve sağlıkla kalın, namaste…

Similar Posts